A- A A+

Aktualności

W naszym ogrodzie przedszkolnym pojawiło się siedem nowych, pięknych klonów. Na razie nie są jeszcze duże, ale już za kilka lat przedszkolaki będą mogły wypoczywać w ich cieniu. Zakup drzewek dofinansowała firma Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o., której wolontariusze pomagali także w sadzeniu drzew.


W sobotę 11 czerwca, gościła w naszym przedszkolu autorka Edukacji Przez Ruch Pani Dorota Dziamska, która poprowadziła kurs metodyczny "Matematyczne aspekty systemu - Edukacja Przez Ruch". W intensywnych warsztatach wzięli udział wszyscy nauczyciele. Poznaliśmy kroplę możliwości całego systemu oraz jak przez świetną zabawę i ruch można oswajać dzieci z wiedzą matematyczną (zdjęcia na naszym facebooku)


We wtorek, 11 czerwca, odbył się XV FESTYN INTEGRACYJNY, podczas którego został do użytkowania plac NIVEA, o który zawalczyli Rodzice, nauczyciele, mieszkańcy Świdnicy i okolic. Tradycyjnie podczas festynu wystąpiły dzieci z naszego przedszkola, można było pieknie pomalować sobie buzię, poskakać na dmuchanym zamku, puszczać bańki, sprawdzić swoje umiejętności motoryczne z harcerzami i Panem Rafałem oraz zjeść pyszne ciasto upieczone przez naszych Rodziców. Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęc na naszym facebooku oraz na portalu swidnica24.pl w artykule "Doczekali się podwórka Nivea".


WSZYSTKIM DZIECIOM  Z OKAZJI DNIA DZIECKA ŻYCZYMY, ABY KAŻDY DZIEŃ BYŁ WSPANIAŁĄ PRZYGODĄ


W piątek 20 maja - dzieci z gr.II pojechały do piernikarni, gdzie poznały narzędzia i składniki do wypiekania pierników. największa atrakcją była możliwość samodzielnego uformowania własnego piernika. Natomiast dzieci z grup I, III i VI pojechały do Srebrnej Góry do wioski indiańskiej, w której czekało wiele niespodzianek i zabaw organizowanch przez indianistów.


W środę 18 maja tegoroczni absolwenci wspinali sie na szczyt Ślęży. Wszyscy dzielnie dotarli na szczyt, gdzie odebrali oznaki zdobywcy Ślęży oraz książeczki PTTK. Gratulujemy


16 maja w teatrze świdnickim odbyło się Święto Rodziny. wszystkie dzieci zachwyciły swoich najbliższych wspaniałymi występami: piosenkami, tańcem i wierszami.


Wśród naszych przedszkolaków wiele jest sportowych talentów, a i sportowy duch rywalizacji nam nie obcy! Dziś świętujemy zajęcie I miejsca w XIV Turnieju Gier i Zabaw "W zdrowym ciele zdrowy duch" - gratulujemy dzieciom z gr.IV


2 maja dzieci z grupy IV wraz z Panią Kamilą i Panią Moniką uczestniczyły wspólnie z mieszkańcami Świdnicy w obchodach Święta Flagi. Było radośnie i biało-czerwono.


W ubiegłym roku zaangazowaliśmy całą Świdnicę i okolicę w akcję "podwórko NIVEA". Obecnie zapraszamy do udziału w akcji "JEŻDŻĘ DLA ŚWIDNICY". Na terenie gminy Świdnica znajduje się 10 malowniczych ścieżek rowerowych. Gmina promuje aktywne spędzanie czasu, zwłaszcza na dwóch kółkach. Zbieramy rowerowe kilometry, a za nie dziecko z naszej gminy otrzymuje rower!!!! Więcej informacji na stronie : http://rowerpomaga.pl/ oraz na plakatach w naszym przedszkolu. Z tej akcji będzie jeszcze więcej korzyści: NASZE ZDROWIE, OCHRONA ŚRODOWISKA i ROWER DLA DZIECKA Z NASZEJ GMINY 


25 kwietnia w poniedziałek odbyła sie audycja muzyczna w wykonaniu muzyków agencji WARTKA


W piątek, 22 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Wszyskie dzieci i pracownicy naszego przedszkola ubrali się w tym dniu na zielono. Celem corocznie prowadzonej wiosną akcji jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. W naszym przedszkolu dzieci wzięły udział w ekologicznej grze, która sprawdziła naszą wiedzę na temat dbania o naszą planetę. Później wyszliśmy do naszego ogrodu i pozbieralismy papierki do ekologicznych papierowych toreb, które wczesniej przygotowała grupa V i VI. Na zakończenie otrzymalismy znaczki "Małego Ekologa" i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.


Dziś, tj. 15 IV (piątek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień pasty". W porze drugiego śniadania wszyscy przedszkolacy zebrali się na sali gimnastycznej. Każda grupa przygotowała wcześniej jedną pastę do pieczywa, oczywiście z samych zdrowych składników. Dzieci odgadywały, z jakich produktów inne grupy sporządziły swoje pasty, wykonały to zadanie bezbłędnie, choć wcale nie było takie łatwe. Następnie wszyscy przystąpili do degustacji. Każdy przygotowywał sobie kanapki z wybranymi przez siebie pastami. Było naprawdę pysznie i zdrowo!
Przepisy na nasze pasty znajdą Państwo na tablicach grupowych, a także na naszym fb.


We wtorek 12 kwietnia, dzieci z grupy III zadebiutowaly dziś na scenie Świdnickiego Teatru podcza XII Prezglądu Teatrzyków Przedszkolnych "Wyobraźnia bez granic". Aktorzy wystąpili w spektaklu cyrkowym bez udziału zwierząt i pokazali, jak swietnie mozna sie bawić. Brawom nie bylo końca,a wzruszeni Rodzice wręczyli swoim pociechom prześliczne różyczki. (zdjęcia z teatru na stronie www.swidnica24.pl w artykule "Świdnickie przedszkolaki na scenie")

Tu dopisujemy.....

Przedstawienie otrzymalo wyróżnienie za radość, spontaniczność i promowanie aktywności fizycznej. Wyróznienia otrzymały również dzieci: Julia Rokicka za rolę tancerki, Aleksandra Biros i Zuzanna Barszczewska za rolę konferansjerek, Wojciech Gabrylczuk za rolę Czarodzieja, Kalina Rodziewicz za asystentkę Czarodzieja. BRAWO


W poniedziałek 11 kwietnia nasze przedszkole odwiedził fotograf, który zrobił nam zdjęcia do sesji wiosennej


Nasze przedszkole od kwietnia bierze udzial w projekcie "MALI WSPANIALI". W każdy poniedziałek w zajęciach uczestniczyć będą dzieci z grup III i IV oraz starszaki z grup V i VI. Realizatorem programu jest Sportowy Klub Taekwon-do „Tiger”. Współorganizatorem akcji są Fundacja Infinity oraz Urząd Miasta Świdnica. Świdnickim koordynatorem programu jest Tomasz Bohuszewicz – trener świdnickiego oraz dzierżoniowskiego oddziału SKT „Tiger”.

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, promujący poprzez w/w zadanie Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, które odbędą się w 2017 we Wrocławiu oraz aktywność fizyczną wśród przedszkolaków. Program „Mali Wspaniali” ma charakter zajęć ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki. W przedsięwzięciu bierze udział ponad 10 tysięcy dzieci w 131 przedszkolach w całej Polsce. Anna Lewandowska jako Ambasador The World Games 2017 jest twarzą Programu „Mali Wspaniali”.

W pierwszą świdnicką edycję akcji będzie zaangażowanych blisko 400 dzieci z siedmiu publicznych przedszkoli na terenie Miasta Świdnica, w tym nasze przedszkole „Słoneczko”.

Cały program odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Honorowym Patronat nad akcją objęła Pani Prezydent Miasta Świdnica Beata Moskal-Słaniewska.

Szczegóły odnośnie akcji można uzyskać na stronie: www.fundacjainfinity.pl . Więcej informacji pod linkiem: http://swidnica.naszemiasto.pl/artykul/program-mali-wspaniali-w-swidnickich-przedszkolach,3665281,art,t,id,tm.html


Tuż przed Świętami Wielkanocnymi dzieci z grupy I złożyły nam wesołe życzenia.


Co roku 21 marca obchodzimy Dzień Osób z Zespołem Downa, symbolem tego dnia są dwie różne skarpetki. W naszym przedszkolu wszyscy założyli dwie różne skarpetki, a w grupach przeprowadzono wiele kolorowych zabaw.


W poniedziałek 21 marca, tradycyjnie już bardzo uroczyście obchodziliśmy urodziny naszego przedszkola. Dzieci z grupy II przygotowały przedstawienie, w którym zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki. Było bardzo radośnie, bo nie było to tylko święto naszego przedszkola ale i nas wszystkich: małych i dużych przedszkolaków.


Nasze przedszkole odwiedził Pan Błyszczak, który podczas zabaw i gier przypomniał dzieciom o zasadach prawidłowego segregowania śmieci i zachęcał do dbania o porządek i czystość w swoim otoczeniu.


Od miesiąca marca w naszym przedszkolu dzieci poznają zasady korzystania ze szwedzkiego stołu. W każdy piątek podczas pierwszego śniadania wszystkie przedszkolaki świetnie radzą sobie ze smarowaniem chleba i układaniem kompozycji na kanapce.


26 lutego bohaterem dnia była fasola. Pani Krysia przeczytała bajkę o Jasiu i fasoli. Dowiedzieliśmy się, że warto  jeść te ziarenka w każdej postaci  ponieważ są bardzo zdrowe. Każda grupa wymyśliła i zrobiła coś innego. Na drugie śniadanko więc był chleb z fasoli, ciasto bez cukru i mąki ale z fasoli, koreczki z fasoli, sałatka z fasoli i dwie pasty też z fasoli.


Kadra naszego przedszkola intensywnie się szkoli. Do udziału zaprosiliśmy również nauczycieli ze świdnickich przedszkoli i szkół. Już od rana w sobotę - 20 lutego zgłębialiśmy tajniki "Grafomotoryki w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o PTR". Szkolenie prowadziła Wioletta Bartkiewicz.


W piątek 19 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Marchewka była głównym bohaterem przedstawienia przygotowanego przez dzieci i panie z drugiej grupy. Królowała także na stołach podczas drugiego śniadania, które przygotowali przedszkolacy (m.in. dżem z marchewki, mufinki z marchewki, ciasto marchewkowe, sok marchwiowy, tarta marchewka z jabłkiem). Mmmmm....same pyszności:))))))


18 lutego odwiedzili nas kolejni gimnazjaliści, którym przybliżyliśmy zagadnienia związane z  autyzmem. Jak zwykle znaleźliśmy czas na wspólną zabawę. Było ciekawie i wesoło:) 


Podczas audycji muzycznej przedszkolaki przeniosły się w okres Oświecenia. Wysłuchały utworów zagranych na nowo poznanym instrumencie- gitarze elektrycznej. Nie zabrakło również skrzypiec oraz dobrego nastroju podczas zajęć muzycznych


Gościliśmy w przedszkolu wałbrzyskich aktorów, dzięku którym obejrzelismy spektakl "Nasze Abecadło"


W naszym przedszkolu kolejny wernisaż - tym razem zimowy. Prace pokazują pomysłowość i zaangażowanie przedszkolaków. 


Artyści z Filharmonii z Wałbrzycha zabrali przedszkolaków w zaczarowany świat muzyki. Tym razem przenieśliśmy się do czasów baroku, wysłuchując utworu A. Vivaldiego „Cztery pory roku”.


W poniedziałek 25 stycznia z "Jasełkami" odwiedzili nas goście ze Środowiskowego Domu Pomocy wŚwidnicy. Naeży podkreślić, że przedstawienie było bardzo wyjątkowe i wzruszające. 


Dzień Babci i Dziadka

Wszystkie nasze Kochane Babcie i Dziadków zapraszamy na wyjątkowe spotkania w poszczególnych grupach, bo pędzą wnuki z gorącymi życzeniami, kolorowymi laurkami i buziakami. 


W sobotę 16 stycznia, w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY, którego tematem przewodnim były owwowce i warzywa. Nie zabrało jabłek, jagódek, truskawek, dyń, marchewek, pietruszki, pomidorów, cytryn, malinek i ..... Za ogromną pomysłowość dziekujemy Rodzicom. (zdjęcia w galerii głównej)


W poniedzialek 11 stycznia obejrzelismy bajkę "Abecadło", w której moglismy wziąć aktywny udział i sprawdzić swoje aktorskie talenty. (zdjęcia w galerii)


W tym roku zapraszamy wszystkie dzieci do prezentowania swoich wytworów plastyczno - technicznych. Nie sposób wymienić ile dzieł sztuki prezentowaliśmy już na naszej tablicy talentów. Zapraszamy te dzieci, które nie prezentowały swoich wytworów, aby w długie zimowe wieczory przygotowały prezentację swoich prac i przyniosły je do przedszkola. (prace dzieci prezentowane sa w holu przedszkola)


We wtorek i w środę śpiewaliśmy zimowe piosenki i kolędy z akompaniamentem instrumentów, tak aby wszyscy poczuli, że Święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. 


W poniedziałek 21 grudnia, dzieci z grupy III pokazały nam swój program kolędniczy, który wcześniej 18 grudnia prezentowały najważniejszym osobom w mieście. Oczywiście występ w Urzędzie Miejskim nagrodzony był głośnymi brawami i upominkami pluszowymi reniferkami, które dzieci otrzymały od Pani Prezydent Beaty Moskal -Słaniewskiej.


W piątek dzieci z gr.IV i III pokazały nam również Jasełka, tym razem nasi koledzy zaskoczyli nas przepiękną oprawą artystyczną. W czwartek do naszego przedszkola zawitali kolędnicy z IV Liceum Ogólnokształcecego w Świdnicy. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć radosne Jasełka w wykonaniu aktorów z klasy I i ich wychowawczyni Pani Aleksandry Zelek - mamy Michalinki z gr.III.


W środę 16 grudnia dzieci obejrzały bajkę "Zima i bałwanek Franek". Dzieci poznały Panią Zimę, Świstaka oraz Bałwanka o imieniu Franek. W widowisku bohaterowie przeżywali zabawne przygody, a dzieci poznały cechy charakterystyczne dla pory roku - zimy, tj. nazwy miesięcy, pogodę i zmiany jakie zachodzą w przyrodzie. Dzieci czynnie uczestniczyły w akcji, włączyły się do wspólnej zabawy, wspólnego śpiewania piosenek (zdjęcia w galerii).


We wtorek dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone przez Panią Prezydent Beatę Moskal -Słaniewską do Urzędu Miejskiego w Świdnicy, aby przystroić choinki własnoręcznie wykonanymi łancuchami, bombkami i innymi ozdobami. naszymi reprezentantami były dzieci z gr.II i V. (zdjęcia w galerii głównej - Ubieramy choinkę)


Trzeci tydzień grudnia był pełen świątecznych niespodzianek. W poniedziałek przed wszystkimi przedszkolakami wystąpiły dzieci z gr. II i V.


Grudzień to bardzo wyjątkowy miesiąc w roku: wielkimi krokami zbliża się zima, święta i Nowy Rok. Dlatego dzieci z każdej grupy przygotowały dla swoich Rodziców wyjątkowe warsztaty. Dziekujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.


Piątek - 11 grudnia to wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu. W ramach II śniadania każda grupa przygotowała zdrowe zimowo - świąteczne przekąski. Był jogurt bananowy, ciasteczka z bezą, trufle z niespodzianką, jeżyki i kokosowy serek. Mniam - mniam. Nasze przedszkolne łasuchy zjadły wszystko z wielkim apetytem. (zdjęcia -Dzień Zdrowego Jedzenia)


9 grudnia ponownie gościliśmy muzyków z audycją muzyczną (zapraszamy do galerii)


4 grudnia do naszego przedszkola przyjechał Mikołaj. Grupa V, VI i III przygotowały bardzo ciekawą i pouczającą uroczystość przedszkolną - dziękujemy naszemy Gościowi oraz dzieciom (zdjęcia w galerii głównej - Mikołaj)


Początek grudnia to Tydzień Wiedzy o Autyzmie i Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, dlatego w Bibliotece Pedagogicznej w Świdnicy i Bibliotece Miejskiej przygotowaliśmy galerie prac plastycznych dzieci z naszego przedszkola. Dodatkowo Biblioteka Pedagogiczna wspólnie z Pania Anią i Panią Małgosią przygotowały materiały nt. autyzmu, z którymi mozna zapoznać się w naszym przedszkolu oraz wspomnianej bibliotece.


Dzieci z grupy III uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawności organizowanego przez Szkołę Podstawowa nr 1 w Świdnicy. Najmilsze było spotkanie naszych absolwentów, którzy zatańczyli i zaśpiewali piosenkę z gestami MAKATON. Dzieci z grupy III odebrały również nagrody za udział w konkursie "Mosty zamiast murów". W konkursie rok rocznie biorą udział prawie wszystkie dzieci z naszego przedszkola.


30 listopada wszystkie dzieci pojechały do świdnickiego teatru na spektakl "Brzechwolandia', po którym powstało wiele ciekawych prac plastycznych ( zdjęcia w galerii głównej)  


25 listopada podczas audycji muzycznej poznalismy bajkę o Lancelocie, Królu Arturze i pieknej Ginewrze.


Każda grupa organizuje ciekawe warsztaty dla Rodziców i dzieci. Spotkania odbywają się raz w miesiącu - dzieci poznają ciekawe techniki plastyczne, uczą sie przygotowywać zdrowe podwieczorki czy wspólnie moga potanczyć ze swoimi Rodzicami. Wszystkich zapraszamy szczególnie na warsztaty grudniowe.


W piątek, 20 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. wszystkie dzieci włączyły się do akcji zaproponowanej przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka - bicie rekordu we wspólnym śpiewaniu piosenki o prawach dziecka. dzieci wzięły udział w wielu zabawach w przedszkolu, a rodzice mogli uczestniczyć w spotkaniach ze społecznymi doradcami Rzecznika Praw Dziecka oragnizowanymi na terenie Świdnicy. (zapraszamy do galerii  - Dzień Praw Dziecka)


Pani Magda, w czwartek 12 listopada zaprosiła do naszego przedszkola mądrych, młodych ludzi z Gimnazjum nr 1, przybliżajac im zagadnienia związane z autyzmem. Do wspólnej zabawy zostały zaproszone dzieci z grupy V i VI, którym bardzo zależy nam na tym, żeby propagować wiedzę o ich nietypowych zachowaniach, żeby być bardziej zrozumianym w rozmaitych stytyuacjach, np. kiedy zaczynają "bez powodu" krzyczeć w supermarkecie czy na chodniku. Bardzo chcemy, aby wiedzieli, że nie zawsze potrafimy powiedzieć co nam przeszkadza.


W piątek 6 listopada nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Dzieci z gr. I, II, V i VI uczestniczyły w pogadance na temat bezpiecznych zachowań w różnych miejscach. Jednak największą atrakcją tego spotkania była wizyta Komisarza Lwa. (zapraszamy do galerii głównej)


Z okazji zbliżającej się Rocznicy Odzyskania Niepodległości, w czwartek 5 listopada dzieci z gr.IV przybliżyły nam regiony Polski. Przedstawienie było inspiracja wielu bardzo atrakcyjnych zabaw dowolnych.


W poniedziałek 26 października bawiliśmy się podczas audycji muzycznej.


W naszym przedszkolu w ramach Międzynarodowego MIESIĄCA KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ Pani Ania, Pani Viola i Pani Kamila zorganizowały zajęcia z wykorzystaniem różnych systemów komunikacji. Należy podkreślić, że komunikacja niektórych dzieci z naszego przedszkola wspomagana jest na co dzień obrazkowymi symbolami graficznymi PECS lub gestami MAKATON. Maluchy radzą sobie świetnie np. ze śpiewaniem piosenek z użyciem gestów MAKATON, czy podczas zajęć i zabaw. W czwartek 22 października, w dniu Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej, dzieci z młodszych grup śpiewały piosenki z gestami Makaton. Natomiast dzieci z najstarszych grup poznały symbole i gesty Makaton oraz nauczyły się śpiewać z gestami. Z wielkim zaangażowaniem odczytywały słowo wymachane chorągiewkami z wykorzystaniem alfabetu Morse`a. Bardzo ciekawy okazał się system Braille`a, a kropki w sześciopunktowym bloku ukryły również bardzo ważne słowo. Niezwykły okazał się alfabet Lorma i pisanie po dłoni. Dzięki poznanym systemom komunikacji alternatywnej, nasze przedszkolaki potrafią pokazać i zaszyfrować nazwę naszego przedszkola. Przekonały się, że mówienie inaczej niż buzią jest bardzo trudne, bo wymaga o wiele więcej czasu i wysiłku. Okazuje się, że każdy człowiek pisząc na tablicy, wskazując piktogramy, pokazując gesty, czy odczytując wypukłe ślady potrafi mówić.  (galeria główna - Komunikacja AAC)


DZIEŃ MIODU - w piątek, 16 października  dzieci z  grupy IV, zachęcały wszystkich do jedzenia miodu. Dzieci z naszego przedszkola obejrzały krótkie przedstawienie pt. ,,Rzeczpospolita pszczół" w ykonaniu starszaków. Potem Pani Danusia i Monika zaprezentowały wszystkim strój pszczelarza. Każda grupa przygotowała poczęstunek z miodem. Były kanapki z chlebka Wasa z miodem, wafle ryżowe z miodem, ciasteczka miodowe, miodowa lemoniada i ciasteczka kukurydziane z masą serkowo - miodową. Wszystkie smakołyki były przepyszne. Od dziś wiemy, że miód jest nie tylko zdrowy ale i bardzo, bardzo smaczny! (zdjęcia w galerii - Dzień Miodu)


W środę z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dzieci z naszego przedszkola przygotowały muzyczną niespodziankę. Były życzenia od Pani Dyrektor i od Rady Rodziców. Jednak prawdziwa niespodziankę sprawili nam nasi absolwenci, którzy odwiedzili nas w galowych strojach po pasowaniu na ucznia - Wiktoria, Szymon. (zapraszamy do galerii)


W poniedziałek 12 października obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie "Przygody Pingwina Pik-Poka" w wykonaniu wałbrzyskich aktorów.


Jak co roku od października do maja nauczyciele zapraszają Dzieci i Rodziców na warsztaty grupowe.


Przyszła do nas Jesień, a wraz z nią tradycyjnie powitaliśmy nowych przedszkolaków. Dzieci z grupy III wprowadziły nas w jesienny nastrój bardzo kolorowym i pięknym przedstawieniem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii głównej - Powitanie Jesieni.


W trosce o bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków 25 września został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Po sygnale dźwiękowym przystąpiono niezwłocznie do ewakuacji. Zgodnie z planem ewakuacji przedszkolaki zostawiły wszystko w salach, a nauczyciele zabrali ze sobą tylko dzienniki. Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem przez dzieci i pracowników przedszkola oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru, poruszania się w budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Akcja ewakuacji przebiegła bardzo sprawnie, jednocześnie mamy nadzieję, że umiejętność szybkiego opuszczania zagrożonego budynku nigdy nam się nie przyda.


W czwartek, 16 września po raz pierwszy obejrzeliśmy sztukę baletową "Jezioro Łabędzie", dzięki Fundacji Forum Artis im. Marka Tracza i Agencji Artystycznej PRO MUSICA z Wrocławia. Przez meandry kolejnych scen baletowych poprowadziła dzieci narratorka, która snuła swoja opowieść o losach bohaterów i ich przygodach. Korzystając z pomocy dzieci, wspólnie uratowali Odetnę, dziewczynę zaklętą w królową Łabędzi z rąk złego czarownika Rotbarta. W sztuce wystąpili tancerze z Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu.  (galeria - Jezioro Łabędzie")


14 września nasze przedszkole odwiedził aktor na co dzień pracujący w Narodowym Starym Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Krakowie- pan Zbigniew Kaleta. Przeczytał nam kilka opowiadań dla dzieci i opowiedział o zawodzie aktora. Zdradził nam sekret, że nie ma chyba na świecie aktora, którego nie dopada stres przed występem. Tym większy podziw dla naszych przedszkolaków, którzy niejednokrotnie występują przed publicznością! (zdjęcia w galerii głównej - spotkanie z aktorem)


WITAMY W PRZEDSZKOLU