Aktualności

W środę, 10 czerwca odbył się IVX Festyn Integracyjny. Wszyscy, którzy przyjęli zaproszenie na nasz festyn, obejrzeli występy dzieci z naszego przedszkola oraz wzięli udział w loterii fantowej. Dzieci i dorośli ozbabiali swoje twarze, w kąciku plastycznym nie tylko dzieci malowały farbami i rysowały kredkami. W kawiarence były przepyszne ciasta, kawa, herbata i soki, na grillu smażyly się kiełbaski. O naszą kondycję zadbali harcerze, którzy przeprowadzili różne konkurencje sportowe. Wszystkim bardzo dziękujemy. 


Dzień Dziecka w naszym przedszkolu świętowaliśmy przez dwa dni. 2 czerwca zorganizowaliśmy dla dzieci BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA. Podczas prezentacji teatralnych nauczyciele przedstawili mniej znane wiersze m.in.: "Żuk", "Dwa Michały", "Pająk niecnota", czy bardzo znaną "Kaczkę Dziwaczkę". Drugą niespodzianką była dyskoteka. Nie zabrakło również smakołyków podczas posiłków usmiechy na kanapkach, pyszny owocowy deser i kolorowy obiadek. Dzieciom życzymy aby Dzień Dziecka trwał cały rok.  


GRYFIADA - 1 czerwca - dzieci z grupy II i VI zaprezentowały swoje stroje do bajki o budowie świdnickiej katedry podczas ŚWIDNICKIEJ GRYFIADY. Z rąk Pani Prezydent Beaty Moskal -Słaniewskiej odebralismy nagrodę za I miejsce i nagrodę pieniężną - GRATULUJEMY


DZIŚ DZIEŃ DZIECKA - wyjątkowy dzień dla wszystkich świdnickich dzieci.

WYGRALIŚMY PODWÓRKO NIVEA!!! - dziękujemy wszystkim, którzy głosowali codziennie i wspierali nas dobrym słowem oraz udostępnili miejsca do głosowania: firmie Mediator S.A., świdnickiemu „Mechanikowi”, Bibliotece Miejskiej, Galerii Świdnickiej, Komendzie Hufca ZHP w Świdnicy, Szkole Podstawowej w Zastrużu, Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, przychodniom zdrowia na terenie Świdnicy i oczywiście naszemu Miejskiemu Przedszkolu Integracyjnemu nr 16 "Słoneczko" za udostępnienie publicznych miejsc do głosowania. DZIĘKUJEMY


Głosujemy CODZIENNIE DO KOŃCA MAJA!!!!!!To już ostatnia prosta mobilizujmy siły!!!!

KOCHANI RODZICE

Bierzemy udział w akcji Podwórko NIVEA. Będzie to Rodzinne Miejsce Zabaw, w którym rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzić czas w aktywny sposób. Wyjątkowe Podwórka NIVEA powstaną w 40 lokalizacjach, które zbiorą największa liczbę Waszych głosów. Głosowanie trwa od 3 kwietnia do 31 maja i podzielone jest na dwie tury. Z końcem kwietnia poznamy pierwsze 20 zwycięskich lokalizacji, a kolejnych 20 zostanie ogłoszonych z końcem maja.

Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy posiadać aktywny adres e-mail. Zachęcamy aby zarejestrować się. Każdego dnia możesz oddać jeden głos na wybraną przez siebie lokalizację! OCZYWIŚCIE NASZE PRZEDSZKOLE – ŚWIDNICA, UL. MARCINKOWSKIEGO. Szczegóły akcji pod adresem www.nivea.pl/podworko

POMÓŻCIE NAM W GŁOSOWANIU - poproście swoich najbliższych i dalszych z Rodziny, Znajomych, Sąsiadów..., aby głosowali na nasz plac zabaw


30 maja (sobota) dziś głosowaliśmy w Galerii Świdnickiej i nie tylko. Reklamy jeżdżące po Świdnicy (autobusy, samochody z olbrzymimi reklamami i prywatne samochody) zachęciły i zmobilizowały tysiące Mieszkańców Świdnicy do głosowania na plac zabaw. 


ŚWIĘTO RODZINY - 27 maja tradycyjnie obchodziliśmy dość hucznie Święto Rodziny. W Teatrze Miejskim Rodzice z wielkim entuzjazmem obejrzeli bajkę w wykonaniu wszystkich dzieci z naszego przedszkola. 


W środowy poranek bawiliśmy się podczas audycji muzycznej "Żeglarska przygoda".


 WYCIECZKA DO WOJSŁAWIC  - w czwartek 21 maja dzieci z grup II, III, V i VI pojechały na wycieczkę do arboretum w Wojsławicach. Podczas długiego spaceru oglądały wspaniałe kolorowe kwitnące krzewy. Potem przy ognisku zjadły pyszne kiełbaski. Troszeczkę zmęczone wróciły do przedszkola.  

ŚLĘŻA -  w tym samym dniu tegoroczni absolwenci naszego przedszkola pojechali na RAJD ŚLĘŻAŃSKI. Oczywiście wszyscy uczestnicy weszli na Ślężę.


WYCIECZKA DO TEATRU - 20 maja wybraliśmy się do Świdnickiego Teatru na musical „Mała Syrenka”. Było to wspaniałe muzyczne przedstawienie.


W czwartek, 7 maja nauczyciele z naszego przedszkola uczestniczyli w warsztatch plastycznych zorganizowanych przez firmę "Astra". Był to lekki oddech przed finiszem roku szkolnego.


10 i 11 kwietnia (piątek i sobotę) - 10 Rodziców i 10 terapeutów z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 "Słoneczko" poznało system gestów i symboli graficznych - MAKATON. W szkoleniu wzięło łącznie udział 45 osób, m.in. z Kłodzka, Oleśnicy, Nysy, Wojcieszowa, Strzegomia, Szczytnicy oraz Świdnicy. Szkolenie zorganizowane zostało w naszym przedszkolu i poprowadziła je P. DAGMARA CZERNEK z Krakowa. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie Rodzicom i prowadzącej dziękujemy.


7 kwietnia nasi Goście z Domu Dziennego Pobytu "Przystań" w Świdnicy czytali nam bajki (zapraszamy do galerii "Goście czytają")


W kwietniu zaprosiliśmy Rodziców wraz z dziećmi na warsztaty, podczas których wyjatkowymi goscmi były dzieci uczestniczące w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju.


Dzieci z naszego przedszkola obejrzały bajkę "Szewczyk Dratewka"


„SŁONECZKO” ZAPALIŁO SIĘ NA NIEBIESKO

Nasze Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko” wzięło czynny udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który ma za zadanie uwrażliwianie społeczeństwa na problematykę związaną z autyzmem. W czwartek wszystkie dzieci podczas  warsztatowego spotkania, mogły na własnej skórze przez chwilę poczuć to, czego codziennie doświadczają osoby dotknięte autyzmem. Po wspólnych zabawach wszyscy zgodzili się, że osoby dotknięte tą chorobą napotykają mnóstwo trudności w codziennym życiu m.in. odbiór za dużej ilości bodźców słuchowych, zaburzenie percepcji wzrokowej, zbyt słabe czucie taktylne. Dzieci miały też okazję zrozumieć dlaczego osoby z autyzmem czasami zachowują się w tak nietypowy sposób. Dodatkowo na znak przyłączenia się do akcji dzieci ubrały się na niebiesko.

2 kwietnia został uznany przez państwa członkowskie ONZ Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. ONZ oficjalnie zalicza autyzm do najgroźniejszych problemów zdrowotnych – obok AIDS, cukrzycy i raka.


Konkurs czytelniczy - DZIEŃ DOBRY PANI LUCYNO

W dniu 26 marca 2015 r. odbył się kolejny 11. już konkurs czytelniczy organizowany przez nasze przedszkole i Miejską Bibliotekę Publiczną. Tegoroczny konkurs zorganizowany był pod hasłem „Dzień dobry Pani Lucyno”. Dzieci zmagały się z przygodami Krasnala Hałabały. Do konkursu zgłosiło się 14 przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowała wspaniała drużyna tj.: Jakub Zienkiewicz, Maja Pawłowicz i Igor Dołek. Spisali się na medal. /zdjęcia w galerii/


 W piątek 20 marca uroczyście obchodziliśmy urodziny naszego przedszkola „Słoneczko”. Całe przedszkole udekorowane zostało wiosennymi ozdobami i żółtymi balonikami. Urodzinowym prezentem od przedszkolaków było przedstawienie „Calineczka” przygotowane przez dzieci z grupy II oraz przy współudziale wszystkich przedszkolaków. Prawie 100 osób tańczyło i grało na instrumentach. Dzieci prezentowały się imponująco, miały piękne kolorowe stroje i ciekawe układy choreograficzne. Nie mniejszą atrakcją były odwiedziny zaproszonych gości. Ze słodyczami do przedszkola przybyli: Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy oraz Tadeusz Niedzielski, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Odwiedzili nas również absolwenci przedszkola: uczniowie SP nr 1 i SP nr 4 w Świdnicy.

Wszystkie dzieci otrzymały od dyrektor przedszkola Małgorzaty Anklewicz urodzinowe prezenty: słoneczne baloniki i wiatraczki. / zdjęcia można zobaczyć http://ws-24.pl artykuł Urodziny "Słoneczka"/.


Terapeuci doskonalą swoje umiejętności - 20 marca - pedagodzy specjalni z naszego przedszkola uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Adriana Borowika, który wniósł wiele pozytywnej energii oraz przedstawił jak należy konstruować zabawy dla dziecka z autyzmem, aby te inspirowały jego rozwój.


W lutym wszystkie dzieci zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków na spotkania w grupach z okazji ich święta.


Pedagodzy specjalni z grupy V i VI uczestniczyli w intensywnym dwudniowym szkoleniu PECS, który jest systemem funkcjonalnego porozumiewania się dzieci w różnym wieku. Terapeuci nauczyli się skutecznego wprowadzania sześciu faz PECS. Dodatkowym atrybutem PECS jest to, że wśród dzieci w wieku przedszkolnym z autyzmem i innymi pokrewnymi zaburzeniami notuje się duży odsetek dzieci, które nabywają niezależną mowę. Każde dziecko będzie mogło komunikować się od siebie i prosić o wiele rzeczy.


5 lutego odwiedził nasze przedszkole prawdziwy piłkarz Pan Jarosław Lato, który zorganizował wiele zabaw sportowych z piłką dla dzieci. W podziękowaniu za atrakcyjne zajęcia dzieci przekazały panu Jarkowi wiele laurek. W holu przedszkola zoragnizowano kącik sportowy z atrybutami przyniesionymi przez dzieci.


W piątek 30 stycznia dzieci z grupy II przedstawiły dla swoich kolegów z gr. I, III, IV, V i VI spektakl "Czerwony Kapturek".


W środę 14 stycznia przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru "Smok"


BAL KARNAWAŁOWY - w sobotę - 10 stycznia 2015 roku odbyl sie w naszym przedszkolu wyjątkowy bal, którego tematem przewodnim były BAJKI ŚWIATA (zapraszamy do galerii).


'JANEK DZBANEK' - 16 grudnia gościliśmy w przedszkolu aktorów, dzięki którym dzieci obejrzały bajkę (zdjęcia w galerii).


11 grudnia podczas koncertu muzycznego bawiliśmy się wspólnie z Mikołajem


Terapeuci z grup V i VI uczestniczyli w warsztatch nt. SON- RISE pozytywnej metody pracy z dzieckiem z autymem, które poprowadził Adrian Borowik.


MIKOŁAJKI - 5 grudnia 2014 roku nasze przedszkole odwiedził bardzo roztargniony Mikołaj. Jego wizyta nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie pomoc przedszkolaków. Mikołaj tak bardzo spieszył się, żeby wręczyć dzieciom upominki, że zapodział gdzieś swój płaszcz, czapkę, skarpetę oraz laskę. Dzieci według różnych zagadek – podpowiedzi musiały się odnaleźć na ogrodzie przedszkolnym zagubione przedmioty. Na szczęście wywiązały się z tego doskonale. Mikołaj dotarł do nich cały i zdrowy. Przygotował dla dzieci przedstawienie o „Kocie w butach”, zatańczył ze wszystkimi, a następnie wręczył każdemu dziecku prezent (zapraszamy do galerii).


W sobotę, 22 listopada wszyscy nauczyciele z naszego przedszkola poznali METODĘ AKTYWNEGO SŁUCHANIA MUZYKI wg BATII STRAUSS. Na 10 godzinne szkolenie zaprosilismy również nauczycieli z zaprzyjaźnionych placówek w Świdnicy. Dziękujemy za wspólną zabawę.


21 listopada bawiliśmy się podczas audycji muzycznej w wykonaiu muzyków Agencji WARTKI


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - w środę 12 listopada w grupie V i VI do grona przedszkolaków zostali uroczyście przyjęci: Samanta Jaworska i Dawid Bujak - gratulujemy i zapraszamy do galerii.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 12 listopada 2014 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 „ Słoneczko” uczczony został Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Najstarsi przedszkolacy w poetycki sposób zapoznali swoich młodszych kolegów z historycznymi faktami związanymi z tym świętem.

Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania Hymnu Polski. Dzieci pochwaliły się znajomością aż trzech zwrotek hymnu. Nie zabrakło też wojskowych piosenek- jak choćby „Szara piechota”. Można było zobaczyć tańce narodowe w wykonaniu III i IV grupy- poloneza i krakowiaka.


Zakończył sie również miesiąc czytania bajek i baśni, których bohaterem był miś.


31 października odbył się zaplanowany "SPORTOWY PIĄTEK" - każde dziecko mogło pochwalić sie swoimi umiejętnościami. 


W środę, 29 października dzieci z naszego przedszkola pojechały do Świdnickiego Teatru na spektakl "Baśń o Wrocławskich Krasnalach" w wykonaniu aktorów Dolnośląskiego Teatru Młodego Widza.


Odbył się tez koncert muzyczny w wykonaniu muzyków Agencji WARTKA, podczas którego poznaliśmy historię "Costa del music".


14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci zaśpiewały i zatańczyły jesienne tańce dla wszystkich pracowników przedszkola (zapraszamy do galerii).  


We wtorek, 30 września- Dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy wspólnie z innymi polskimi przedszkolakami pobiły Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów. Przed konkursowym myciem zębów przedszkolaki utworzyły z siebie SŁONECZKO, które zostało utrwalone na zdjęciu. Następnie punktualnie o godz.12.00, Maluchy szczotkowały zęby przez dwie minuty. Biciu rekordu przyglądali się komisarze Rekordu Guinnesa, którym była Pani Iwonka Kowalczyk. Każde dziecko otrzymało certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu rekordu.

W całym kraju w biciu rekordu wzięło udział ponad 250 tys. przedszkolaków. Wydarzenie zorganizowała Akademia Aquafresh. (zdjęcia w galerii)


W poniedziałek, 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Nasze przedszkole w tym roku szkolnym promuje czytelnictwo, dlatego w grupach wyznaczyliśmy stałe pory na głośne czytanie dzieciom. Zachęcamy Rodziców i najbliższych naszych dzieci do odwiedzania nas i czytania w grupach, dzieciom na pewno sprawi to wiele radości (zapraszamy do galerii).


26 września – podczas wrześniowego dnia sportu wszystkie dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności motoryczne.


25 września powitaliśmy Jesień i dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola (zapraszamy do galerii).


24 września gościliśmy muzyków, którzy zagrali bardzo znane i wesołe utwory oraz zapoznali nas z historią Franciszka.


Specjaliści się dokształcają- Pedagodzy specjalni i neurologopedzi uczestniczyli w szkoleniu Diagnoza osób ze spektrum autyzmu - profil psychoedukacyjny PEP-R Schoplera.


17 września obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „Czarodziejski ksylofon”

Copyright © 2010 - 2015 Marek Bobrowski. All Rights Reserved.