Aktualności

Konkurs czytelniczy - DZIEŃ DOBRY PANI LUCYNO
W dniu 26 marca 2015 r. odbył się kolejny 11. już konkurs czytelniczy organizowany przez nasze przedszkole i Miejską Bibliotekę Publiczną. Tegoroczny konkurs zorganizowany był pod hasłem „Dzień dobry Pani Lucyno”. Dzieci zmagały się z przygodami Krasnala Hałabały. Do konkursu zgłosiło się 14 przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowała wspaniała drużyna tj.: Jakub Zienkiewicz, Maja Pawłowicz i Igor Dołek. Spisali się na medal. /zdjęcia w galerii/


 W piątek 20 marca uroczyście obchodziliśmy urodziny naszego przedszkola „Słoneczko”. Całe przedszkole udekorowane zostało wiosennymi ozdobami i żółtymi balonikami. Urodzinowym prezentem od przedszkolaków było przedstawienie „Calineczka” przygotowane przez dzieci z grupy II oraz przy współudziale wszystkich przedszkolaków. Prawie 100 osób tańczyło i grało na instrumentach. Dzieci prezentowały się imponująco, miały piękne kolorowe stroje i ciekawe układy choreograficzne. Nie mniejszą atrakcją były odwiedziny zaproszonych gości. Ze słodyczami do przedszkola przybyli: Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy oraz Tadeusz Niedzielski, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Odwiedzili nas również absolwenci przedszkola: uczniowie SP nr 1 i SP nr 4 w Świdnicy.


 Wszystkie dzieci otrzymały od dyrektor przedszkola Małgorzaty Anklewicz urodzinowe prezenty: słoneczne baloniki i wiatraczki. / zdjęcia można zobaczyć http://ws-24.pl artykuł Urodziny "Słoneczka"/.


W lutym wszystkie dzieci zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków na spotkania w grupach z okazji ich święta.


5 lutego odwiedził nasze przedszkole prawdziwy piłkarz Pan Jarosław Lato, który zorganizował wiele zabaw sportowych z piłką dla dzieci. W podziękowaniu za atrakcyjne zajęcia dzieci przekazały panu Jarkowi wiele laurek. W holu przedszkola zoragnizowano kącik sportowy z atrybutami przyniesionymi przez dzieci.


W piątek 30 stycznia dzieci z grupy II przedstawiły dla swoich kolegów z gr. I, III, IV, V i VI spektakl "Czerwony Kapturek".


W środę 14 stycznia przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru "Smok"


BAL KARNAWAŁOWY - w sobotę - 10 stycznia 2015 roku odbyl sie w naszym przedszkolu wyjątkowy bal, którego tematem przewodnim były BAJKI ŚWIATA (zapraszamy do galerii).


'JANEK DZBANEK' - 16 grudnia gościliśmy w przedszkolu aktorów, dzięki którym dzieci obejrzały bajkę (zdjęcia w galerii).


11 grudnia podczas koncertu muzycznego bawiliśmy się wspólnie z Mikołajem


MIKOŁAJKI - 5 grudnia 2014 roku nasze przedszkole odwiedził bardzo roztargniony Mikołaj. Jego wizyta nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie pomoc przedszkolaków. Mikołaj tak bardzo spieszył się, żeby wręczyć dzieciom upominki, że zapodział gdzieś swój płaszcz, czapkę, skarpetę oraz laskę. Dzieci według różnych zagadek – podpowiedzi musiały się odnaleźć na ogrodzie przedszkolnym zagubione przedmioty. Na szczęście wywiązały się z tego doskonale. Mikołaj dotarł do nich cały i zdrowy. Przygotował dla dzieci przedstawienie o „Kocie w butach”, zatańczył ze wszystkimi, a następnie wręczył każdemu dziecku prezent (zapraszamy do galerii).


21 listopada bawiliśmy się podczas audycji muzycznej w wykonaiu muzyków Agencji WARTKI


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - w środę 12 listopada w grupie V i VI do grona przedszkolaków zostali uroczyście przyjęci: Samanta Jaworska i Dawid Bujak - gratulujemy i zapraszamy do galerii.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 12 listopada 2014 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 „ Słoneczko” uczczony został Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Najstarsi przedszkolacy w poetycki sposób zapoznali swoich młodszych kolegów z historycznymi faktami związanymi z tym świętem.

Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania Hymnu Polski. Dzieci pochwaliły się znajomością aż trzech zwrotek hymnu. Nie zabrakło też wojskowych piosenek- jak choćby „Szara piechota”. Można było zobaczyć tańce narodowe w wykonaniu III i IV grupy- poloneza i krakowiaka.


Zakończył sie również miesiąc czytania bajek i baśni, których bohaterem był miś.


31 października odbył się zaplanowany "SPORTOWY PIĄTEK" - każde dziecko mogło pochwalić sie swoimi umiejętnościami. 


W środę, 29 października dzieci z naszego przedszkola pojechały do Świdnickiego Teatru na spektakl "Baśń o Wrocławskich Krasnalach" w wykonaniu aktorów Dolnośląskiego Teatru Młodego Widza.


Odbył się tez koncert muzyczny w wykonaniu muzyków Agencji WARTKA, podczas którego poznaliśmy historię "Costa del music".


14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci zaśpiewały i zatańczyły jesienne tańce dla wszystkich pracowników przedszkola (zapraszamy do galerii).  


We wtorek, 30 września- Dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy wspólnie z innymi polskimi przedszkolakami pobiły Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów. Przed konkursowym myciem zębów przedszkolaki utworzyły z siebie SŁONECZKO, które zostało utrwalone na zdjęciu. Następnie punktualnie o godz.12.00, Maluchy szczotkowały zęby przez dwie minuty. Biciu rekordu przyglądali się komisarze Rekordu Guinnesa, którym była Pani Iwonka Kowalczyk. Każde dziecko otrzymało certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu rekordu.

W całym kraju w biciu rekordu wzięło udział ponad 250 tys. przedszkolaków. Wydarzenie zorganizowała Akademia Aquafresh. (zdjęcia w galerii)


W poniedziałek, 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Nasze przedszkole w tym roku szkolnym promuje czytelnictwo, dlatego w grupach wyznaczyliśmy stałe pory na głośne czytanie dzieciom. Zachęcamy Rodziców i najbliższych naszych dzieci do odwiedzania nas i czytania w grupach, dzieciom na pewno sprawi to wiele radości (zapraszamy do galerii).


26 września – podczas wrześniowego dnia sportu wszystkie dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności motoryczne.


25 września powitaliśmy Jesień i dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola (zapraszamy do galerii).


24 września gościliśmy muzyków, którzy zagrali bardzo znane i wesołe utwory oraz zapoznali nas z historią Franciszka.


17 września obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „Czarodziejski ksylofon”

Copyright © 2010 - 2014 Marek Bobrowski. All Rights Reserved.