Aktualności

BAL KARNAWAŁOWY
Wszystkie dzieci z naszego przedszkola zapraszamy w sobotę 10 stycznia 2015 roku na BAL KARNAWAŁOWY, którego przewodnim tematem będą bajki świata.


11 grudnia podczas koncertu muzycznego bawiliśmy się wspólnie z Mikołajem


5 grudnia 2014 roku nasze przedszkole odwiedził bardzo roztargniony Mikołaj. Jego wizyta nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie pomoc przedszkolaków. Mikołaj tak bardzo spieszył się, żeby wręczyć dzieciom upominki, że zapodział gdzieś swój płaszcz, czapkę, skarpetę oraz laskę. Dzieci według różnych zagadek – podpowiedzi musiały się odnaleźć na ogrodzie przedszkolnym zagubione przedmioty. Na szczęście wywiązały się z tego doskonale. Mikołaj dotarł do nich cały i zdrowy. Przygotował dla dzieci przedstawienie o „Kocie w butach”, zatańczył ze wszystkimi, a następnie wręczył każdemu dziecku prezent.


Święto Odzyskania Niepodległości w „Słoneczku” - 12 listopada 2014 roku w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 „ Słoneczko” uczczony został Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Najstarsi przedszkolacy w poetycki sposób zapoznali swoich młodszych kolegów z historycznymi faktami związanymi z tym świętem.

Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania Hymnu Polski. Dzieci pochwaliły się znajomością aż trzech zwrotek hymnu. Nie zabrakło też wojskowych piosenek- jak choćby „Szara piechota”. Można było zobaczyć tańce narodowe w wykonaniu III i IV grupy- poloneza i krakowiaka.


Zakończył sie również miesiąc czytania bajek i basni, których bohaterem był miś.


31 października odbył się zaplanowany "SPORTOWY PIĄTEK" - kazde dziecko mogło pochwalić sie swoimi umiejętnościami. 


W środę, 29 października dzieci z naszego przedszkola pojechały do Świdnickiego Teatru na spektakl "Baśń o Wrocławskich Krasnalach".


Odbył się tez koncert muzyczny, podczas którego poznaliśmy nowe instrumenty.


14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci zaśpiewały i zatańczyły jesienne tańce dla wszystkich pracowników przedszkola.  


We wtorek, 30 września- Dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy wspólnie z innymi polskimi przedszkolakami pobiły Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów. Przed konkursowym myciem zębów przedszkolaki utworzyły z siebie SŁONECZKO, które zostało utrwalone na zdjęciu. Następnie punktualnie o godz.12.00, Maluchy szczotkowały zęby przez dwie minuty. Biciu rekordu przyglądali się komisarze Rekordu Guinnesa, którym była Pani Iwonka Kowalczyk. Każde dziecko otrzymało certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu rekordu.

W całym kraju w biciu rekordu wzięło udział ponad 250 tys. przedszkolaków. Wydarzenie zorganizowała Akademia Aquafresh. (zdjęcia w galerii)


W poniedziałek, 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Nasze przedszkole w tym roku szkolnym promuje czytelnictwo, dlatego w grupach wyznaczyliśmy stałe pory na głośne czytanie dzieciom. Zachęcamy Rodziców i najbliższych naszych dzieci do odwiedzania nas i czytania w grupach, dzieciom na pewno sprawi to wiele radości.


26 września – podczas wrześniowego dnia sportu wszystkie dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności motoryczne.


25 września powitaliśmy Jesień i dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola.


24 września gościliśmy muzyków, którzy zagrali bardzo znane i wesołe utwory oraz zapoznali nas z historią Franciszka.


17 września obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „Czarodziejski ksylofon”

Copyright © 2010 - 2014 Marek Bobrowski. All Rights Reserved.