Pierwsza Komunia Święta – moda komunijna – dlaczego sztuczne wianki komunijne?

Od dawna wiadomo że ceremonia Komunii Świętej to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Bardzo ważne jest aby ten dzień był dla dziecka i jego rodziców bardzo wyjątkowy i niepowtarzalny. Każdy rodzic przygotowując swoje pociechy na ten właśnie dzień zrobi wszystko aby jego pociecha wyglądała jak najlepiej i czuła się wyjątkowo.

Nie pozwól aby Twoje dziecko czuło że jest gorsze od innych, nie dopuść do tego. Każdy ma świadomość że ten dzień kiedyś nadejdzie, że to jeden z najważniejszych dni w życiu dla nas wszystkich. Nie odkładajcie wszystkiego na ostatnią chwilę, wydatki związane z przygotowaniem dziecka do Pierwszej Komunii Świętej nie są takie małe, dlatego w miarę możliwości pomyślcie o tym troszkę wcześniej, zaplanujcie uroczystość i sprawdźcie swoje możliwości finansowe.

Oprócz sukienki komunijnej, która jest najważniejsza w tej uroczystości również ważne są dodatki takie jak wianek komunijny, torebka czy okrycie wierzchnie. Bardzo dużą popularnością cieszą się wianki komunijne, które są wykonane ze sztucznych kwiatuszków, a łudząco są podobne do żywych kwiatów. Takie właśnie wianki chętnie są kupowane przez rodziców, gdyż zachowują swoją świeżość przez długi czas, w przeciwieństwie do kwiatów żywych.

Pamiętajmy że mieszkamy w strefie w której bardzo ciężko przewidzieć pogodę w miesiącu maju, od kilku lat zmienne warunki atmosferyczne dają nam różnego rodzaju niespodzianki, od śniegu począwszy do silnych upałów. Bardzo istotnym elementem w ubiorze dla dziewczynki jest okrycie wierzchnie, czyli bolerko lub pelerynka. Trzeba pamiętać że Komunia Święta nie trwa jeden dzień, tylko cały tydzień. Nikt nie zagwarantuje pięknej pogodny, a w zimnych Kościołach nie trudno nabawić się kataru.

Pamiętajmy że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to pamiątka na całe życie, to od Was zależy jak dziecko zapamięta ten dzień i jak będzie go w przyszłości wspominać.

Powrót do góry